Maliník Bristol (Black Jewell) černoplodý - kontejner

Černoplodá odrůda maliny s velmi dobrou chutí.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Maliny

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Konzumní zralost: červenec - srpen

Sklizeň: červenec - srpen

Tvar plodu: menší – střední, kulatý

Barva plodu: fialovočerná až černá

Dužnina: lehce kyselá až nasládlá, lahodná

Použití: přímý konzum, dezerty, šťávy

Růst: velmi silný, vytváří až 4m dlouhé šlahouny, potřebuje oporu a vyvázat výhony.

Opylovači: samosprašná

Maliny plodí hlavně na dvouletých výhonech, v srpnu se objevují plody i na jednoletých výhonech. Plody jsou menší až střední, černé barvy, chuťově velmi dobré, lehce kyselé, lahodné,při přezrání sladké. Plodnost střední. Na agrotechniku nenáročná. Výhony mají silně ojíněné středně až hustě otněné.

Výsadba malin: Sazenice maliníku vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny , pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí.Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohybání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím