Líska keřová Lambertova červenolistá - kontejner

Dekorativní i užitkový keř s lesklými hnědočervenými listy, samosprašný

V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: v dubnu dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Ořechy, lísky a mandloně

150 Kč

Cena bez DPH: 130,43 Kč

Konzumní zralost:   září

Sklizeň:    září

Tvar plodu:   velký, kulatější

Barva plodu:   červenohnědá

Jádro:  velké, vyplňuje celou skořápku, chuť je aromatická, velmi dobrá, nasládlá

Kořenový bal: kontejner

Červenolistá líska je velmi oblíbený kultivar. Na jaře má listy jasně červené, lesklé, později až hnědočervené. Dobře snáší ořez, vyžaduje slunečné stanoviště až polostín. Dorůstá do výšky 3 - 4 m. Kvete v březnu, v září se sklízejí velké lískové oříšky. Červenolistá líska je samosprašná, samčí květy jsou žluté jehnědy, které se objevují ještě před olistěním, samičí jsou nenápadné červené blizny, které vyčnívají z pupenů. Hodí se jako solitéra, do skupinových výsadeb, na živé ploty i zpevnění svahů.

Výsadbu provádíme především v podzimním termínu, protože líska brzy kvete i raší. Kontejnerované lísky lze vysazovat kdykoliv. Dbáme však na správnou zálivku.  Řez po výsadbě provádíme pouze v případě,  že jsou výhony příliš dlouhé, v keři ponecháme max. 5 výhonů, ty zakrátíme za 4 - 6. nadzemním očkem. V dalších letech udržujeme stálý počet 5ti základních výhonů ostatní odstraňujeme. 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím