Kompaktně rostoucí hrušeň Concorde - kontejner

Kompaktně rostoucí hrušeň Concorde je zimní odrůda hrušní sladké a aromatické chuti. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Sloupovité a zakrslé odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

360 Kč

Cena bez DPH: 313,04 Kč

Kořenový bal: kontejner

Konzumní zralost:   prosinec - únor

Sklizeň:   začátek října

Tvar plodu:   hruškovitý,velký 

Barva plodu:   zelená až žlutozelená

Dužnina:   žlutá, šťavnatá, aromatická, sladká

Použití:   uskladnění, konzum

Růst:   slabší koruna vzpřímená

Hrušeň Concorde je zimní odrůda hrušní, dozrává začátkem října, konzumní zralost nastává v prosinci dá se skladovat do únoru. Plody jsou hruškovité, zelené barvy s jemně rzivými tečkami. Dužnina hrušně Concorde je aromatická, sladká, žlutavá a středně šťavnatá. Středně odolná rzi a vysoce odolná proti mrazu. Vhodná pro pěstování do všech poloh, vyžaduje úrodné půdy.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana:U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím