hrušeň Mirandino rosso - kontejner

Italská odrůda letní hrušně s malými protáhlými velmi šťavnatými plody. V kontejneru
Kód: 215,10
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Letní odrůdy hrušní
podnož hrušeň Kavkazská
Vaše cena:    260 Kč

Konzumní zralost:   začátek července

Sklizeň:   začátek července

Tvar plodu:   malý asi 60g, protáhlý 

Barva plodu:   zelenožlutá s červeným líčkem

Dužnina:   bílá až nažloutlá, sladká, hodně šťavnatá, velmi aromatická

Použití:   přímý konzum, destilace

Růst:   středně bujný

Kořenový bal: kontejner

Hrušeň Junská lepotica je letní odrůda vyšlechtěna v Itálii, nenáročná na půdní podmínky i polohu. Sklízí se začátkem července.  Plody hrušně Junská lepotica jsou malé (asi 60g), protáhlého  tvaru, zelenožluté s červeným líčkem. Dužina je bílá až nažloutlá, sladká a velmi šťavnatá. Tato odrůda je vhodná k přímému konzumu a k destilaci. Je citlivější k pozdním jarním mrazíkům.

Výsadba:Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana:U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).