Vinná réva Matylda

Bílá stolní velmi pozdní odrůda, vydrží dlouho na keři, je úrodná s  velkými bobulemi asi 6 - 7g. Odrůda je nenáročná, velmi odolná mrazu. Má jantarově ž

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Vinná réva stolní

120 Kč

Cena bez DPH: 104,35 Kč

Konzumní zralost: září - říjen

Sklizeň: září - říjen

Tvar plodu: středně velký hrozen se středně velkými bobulemi

Barva plodu: jantarově žlutá

Dužnina: sladká, šťavnatá

Matilde je odrůdou uznanou např v Itálii a ve Slovinsku, je úrodná s velkými bobulemi asi 6-7g. Odrůda je nenáročná, velmi odolná mrazu. Má jantarově žluté, sladké a šťavnaté bobule. Je velmi pozdní.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepáme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.


Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím