Vinná réva Japonec

Bezsemenná odrůda s velkými bobulemi které jsou šťavnaté a velmi aromatické.Je velmi odolná mrrazům a houbovým chorobám.

Skladem: ano
Dostupnost: bude expedováno od 2. poloviny března
Kategorie: Vinná réva stolní

120 Kč

Cena bez DPH: 104,35 Kč

Konzumní zralost: druhá polovina září

Sklizeň: druhá polovina září

Tvar plodu: středně velký až velký hrozen

Barva plodu: velké bobule červené až namodralé barvy

Dužnina: měkká, rosolovitá, šťavnatá a velmi aromatická


Odrůda Japonec je velmi odolná mrazům a houbovým chorobám,má středně velké až velké hrozny, je to bezsemenná odrůda s velkými bobulemi které jsou šťavnaté a velmi aromatické.


Výsadba: sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepáme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.


Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím