Vinná réva Bulgar

Rezistentní bílá odrůda stolní vinné révy pro přímou konzumaci.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Vinná réva stolní

120 Kč

Cena bez DPH: 104,35 Kč

Konzumní zralost: 2. polovina srpna

Sklizeň: 2. polovina srpna

Tvar plodu: středně velký, středně hustý hrozen

Barva plodu: výrazně žlutá bobule

Dužnina: šťavnatá, rozplývavá, příjemně sladká, muškátová

Bílá rezistentní odrůda stolní vinné révy Bulgar, spolehlivě plodící, vhodná i do okrajových oblastí. Dozrává v druhé polovině srpna. Hrozen je středně velký až velký, středně hustý. Bobule středně velké oválné, výrazně žluté.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy Bulgar vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepáme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím