Vinná réva Alta

Odrůda Alta je výsledek křížení odrůd Muškát Pölöskei (Maďarsko) a Dóra (Slovensko). Jedna z novějších odrůd révy vinné.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Vinná réva stolní

120 Kč

Cena bez DPH: 104,35 Kč

Konzumní zralost: konec srpna

Sklizeň: konec srpna

Tvar plodu: velký dlouhý hrozen

Barva plodu: velké, žlutozelené bobule

Dužnina: pevná, šťavnatá, s křupavou dužinou, chuť je sladká s osvěžujícími kyselkavými tóny a jemnou mušátovou chutí.


Odrůda Alta je výsledek křížení odrůd Muškát Pölöskei (Maďarsko) a Dóra (Slovensko). Je určena do teplých míst s dostatkem slunce. Je částečně odolná proti peronospoře. Má jemnou muškátovou chuť.


Výsadba: sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepáme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.


 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím