Švestka Anna Spath

Německá odrůda s velmi sladkými aromatickými plody, velmi vhodná na pálení. Samosprašná

Skladem: ano
Dostupnost: bude expedováno od druhé poloviny března
Kategorie: Pozdní odrůdy švestek
  podnož Myrobalán

180 Kč

Cena bez DPH: 156,52 Kč

Konzumní zralost:   2. pol. září

Sklizeň:   2. pol. září

Tvar plodu:   středně velký, oválný

Barva plodu:   modrofialová, jemně ojíněná

Dužnina:   zelenožlutá, velmi sladká, vysoce aromatická

Použití:   k všestrannému využití, především na destilaci.

Růst: středně bujně rostoucí

Německá odrůda vyšlechtěná z Maďarského semenáče. Plody jsou středně velké, modrofialové se zelenožlutou sladkou a vysoce aromatickou dužinou. Vyznačuje se vysokou tolerancí k šárce, velkým obsahem cukrů a aromatických látek, velmi vhodná k výrobě destilátů. Samosprašná

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím