Ostružník Arapaho

Beztrnné ostružiny s velmi sladkými plody.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Ostružiny

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč

Konzumní zralost:   pol.srpna – pol. září

Sklizeň:   pol.srpna – pol. září

Tvar plodu:   větší, vejčitý

Barva plodu:   fialovočerná

Dužnina:   velmi sladká, aromatická, pevná

Použití:   všestranné, dobrá skladovatelnost

Opylovači:   samosprašná

Odrůda ostružin vyšlechtěna v Americe, je beztrnná, středně raná, roste velmi vzpřímeně. Plodí na jednoletých výhonech. Fialovo černé plody sklízíme od poloviny srpna do poloviny září, mají sladkou ostružinovou chuť, výborné jak na přímý konzum tak i další zpracování mají dobrou skladovatelnost.

Výsadba ostružin: Sazenice ostružiny Arapaho vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Růst: na rozdíl od jiných ostružníků tato odrůda neroste příliš bujně a má středně hustý keř.


Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím