Ořešák Mars - kontejner (60-80cm)

Nejrozšířenější odrůda ořešáku Mars v ČR. V kontejneru

Skladem: ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Ořechy, lísky a mandloně
  podnož semenáč

490 Kč

Cena bez DPH: 426,09 Kč

Konzumní zralost: v druhé polovině září

Sklizeň: v druhé polovině září

Tvar plodu: velký se středně výraznou špičkou

Barva plodu: skořápka polopapírová, žlutohnědá

Dužina: jádro příjemně aromatické, nasládlé, bez hořkosti

Kořenový bal: kontejner

Samosprašná odrůda ořechů Mars českého původu. Žádaný nejen pro pozdní rašení (netrpí jarními mrazíky), ale i pro velké polopapírové ořechy s tenkou skořápkou.

Výsadba: Ořešáky vysazujeme  především na podzim, lze je vysazovat ale i na jaře, kontejnerované stromy lze sadit téměř po celý rok. Stromy vysazujeme tak hluboko, aby místo srůstu roubu s podnoží bylo zároveň s úrovní terénu nebo 2- 3 cm pod úrovní. Stromky uvazujeme ke kůlu a dbáme na důkladné zalití.

Řez: stromu provádíme pouze na jaře,  záleží na sázeném tvaru,  pokud se jedná o špičák (jeden výhon bez rozvětvení)  provedeme  řez na korunku ve výšce plánovaného rozvětvení u ořechů obvykle ve výšce okolo 170 cm pokud špičák nedosahuje takové výšky necháme řez na další rok a odstraňujeme pouze případný boční obrost. Pokud má stromek již založenou korunku zastřihneme tak že ponecháme terminál a 4 - 5 kosterních větví, které nezakracujeme.

Ochrana: se provádí proti chorobě Atraknóza (hnědnutí listů ořešáku) používají se mědnaté přípravky, které se aplikují začátkem června. 


Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím