Nektarinka Flavortop

Středně raná odrůda nektarinek s vysokou plodností, vhodná pro pěstování v teplých polohách.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Polorané odrůdy nektarinek
  podnož Rakonievická

190 Kč

Cena bez DPH: 165,22 Kč

Konzumní zralost: 15. srpna

Sklizeň: 15. srpna

Tvar plodu:  středně velký až velký, vejčitý

Barva plodu:   základní barva je žlutá, plod je skoro celý překryt výraznou červení

Dužnina:   žlutá, tuhá, nevláknitá, málo výrazné chuti, silně ulpívá na pecce

Středně raná odrůda nektarinek vyšlechtěna v USA, středně bujného růstu s polovzpřímenou korunou. Plodnost je velká až velmi velká. Plody nektarinky Flavortop jsou středně velké až velké, vejčitého tvaru s tenkou slupkou. Dužnina je žlutá, tuhá, málo výrazné chuti a silně ulpívá na pecce. Odrůda je náchylná k praskání plodů za deště, moniliovu hnilobu i náchylná k padlí broskvoňovému. Odrůda je vhodná pro pěstování v teplejších oblastech ve výživných půdách. Využití především pro přímý konzum.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby nektarinek je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Nektarinky vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti nektarinek se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím