Maliník Polana

Stále plodící nenáročná odolná odrůda maliníku, plodí více než 12 týdnů, velmi úrodná.

Skladem: ano
Dostupnost: bude expedováno od druhé poloviny března
Kategorie: Maliny

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč

Konzumní zralost:   od července do listopadu

Sklizeň:  červenec, druhá sklizeň srpen – listopad

Tvar plodu:  velký, oblý

Barva plodu:  tmavě červená

Dužina:   sladká, aromatická, pevná

Použití:  všestranné

Růst:  vzpřímený do výšky cca 1,5 m nepotřebuje oporu

Maliník Polana je stále plodící odrůda vyšlechtěna v Polsku. Je nenáročná, odolná proti mrazu i proti chorobám. Dorůstá vzpřímeně do výšky 1,5 m, nepotřebuje tedy oporu. Vyžaduje dobrou zahradní humózní půdu, vlhkou, ne však přemokřenou. Vysazujeme na slunečné stanoviště, snese i polostín. Plodí na dvouletých výhonech. K všestrannému použití, k přímému konzumu, k zamrazování, na marmelády, dezerty.

Výsadba malin: Sazenice maliníku Polana vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny , pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohybání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.


Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím