Levandule - Dwarf Blue

Levandule Dwarp Blue "Trpasličí modř" je nejlepší a nejčastěji používaná odrůda levandule v Evropě.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: OKRASNÉ DŘEVINY

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč
Lavandula ang. "Dwarf Blue"

Výška:  40 - 50 cm, kompaktní

Květ:  svítivě světle fialový, kvete od června do srpna

Vůně: aromatická, příjemná

Levandule Dwarf Blue ("Trpasličí modř") je nejlepší a nejčastěji používaná odrůda vegetativních levandulí v Evropě. Nabízí rovnoměrný růst a kvetení, dobré bazální větvení a dokonale kulatý tvar.

Stálezelená dřevnatějící trvalka s bohatým kvetením. Klasická odrůda levandule vyšlechtěna v Amsterdamu kolem roku 1911. Květy jsou světle fialové až fialové, kalich tmavší, kvete červen až srpen, mírně remontuje. Listy jsou vstřícné, úzké, aromatické. Vyžaduje plné slunce a výživnou, vápenitou, dobře propustnou půdu. Odrůda dorůstá výšky 30-40 cm a šířky 40-50 cm. Rostlinu na jaře sestřihneme na 20-25 cm, tím docílíme kompaktního tvaru a bohatší kvetení.

Použití najde ve větších skalkách a volných přírodních partiích, zvláště stepního charakteru. Dá se samozřejmě použít také v aromatických a bylinkových zahrádkách. Vhodná také pro obruby a nízké živé plůtky.

  

 

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím