Jabloň Red Boskoop - kontejner

Stará zimní odrůda s velmi velkými těžkými plody. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Zimní odrůdy jabloní
  podnož M7

250 Kč

Cena bez DPH: 217,39 Kč

Konzumní zralost: prosinec - duben

Sklizeň: prosinec - duben

Tvar plodu: nepravidelně kulovitý, nesouměrný, velmi velký a těžký

Barva plodu: zelenožlutá překrytá karmínově červenou s temně rudým líčkem

Dužina: světležlutá až nazelenalá, tuhá, šťavnatá, hrubě zrnitá

Použití: přímý konzum, transport - neotlačuje se

Růst: velmi bujný, později bujný

Opylovači: Coxova Reneta, James Grive, Jonathan, Matčino, Oldenburgovo, Ontario a Zvonkové

Kořenový bal: kontejner

Red Boskoop nebo-li Boskopské červené (syn. Boskopskaja krasavica, Piekna z Boskoop) pochází z původního Boskoopského, tato červená mutace byla objevena v roce 1923. Pěstuje se v Evropě i v Severní Americe. Růst je v mládí velmi bujný, později bujný. Velmi dobře obrůstá plodonosným dřevem. Do plodnosti nastupuje pozdě, výrazně střídavě plodí. Plody jsou velké až velmi velké, těžké, nepravidelně kulovité, tvarově velmi nevyrovnané. Slupka drsná, kožovitá, matná, pevná, pružná. Základní barva je zelená, později zelenožlutá, krycí souvislá karmínově červená s temně rudým široce pruhovaným líčkem. Dužina světle žlutá až nazelenalá, tuhá, hrubě zrnitá, šťavnatá. Chuť navinulá až kyselá, dobrá. Sklízí se v druhé polovině října, dozrává v prosinci, skladovatelné do dubna i déle. Je značně odolná proti strupovitosti, v suchých letech výjimečně trpí padlím, proti mrazu ve dřevě a květu méně odolná. Do chráněných poloh, ve větrných těžké velké plody opadávají. Vhodnými opylovači jsou Coxova Reneta, James Grive, Jonathan, Matčino, Oldenburgovo, Ontario a Zvonkové.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořených jabloní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontajnerované stromy můžeme sázet během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balsámem. Nejvhodnější doba pro řez jabloní je únor – březen.. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko ( u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč. 

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím