Hrušeň Margarita

Hrušeň Margarita je letní odrůda hrušní, výborné chuti s velmi velkými plody.

Skladem: ano
Dostupnost: bude expedováno od druhé poloviny března
Kategorie: Letní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

140 Kč

Cena bez DPH: 121,74 Kč

Konzumní zralost:   do konce září

Sklizeň:   přelom srpna - září

Tvar plodu:   velký až velmi velký

Barva plodu:   zelená

Dužnina:   žlutá, šťavnatá, mírně aromatická, výborné chuti

Použití:   přímý konzum

Opylovači:   Clappova

Růst:   slabý až středně bujný

Hrušeň Margarita je letní odrůda hrušní, která se sklízí na přelomu srpna a září, vydrží až 3 týdny. Je to velkopodá odrůda, plody hrušně Margarita  jsou zelené až zelenožluté, dužina je nažloutlá, šťavnatá, výborné chuti. Odolná mrazu i padlí. Vhodná do všech oblastí, ale vyžaduje slunečné stanoviště. Použití především na přímý konzum nebo destilaci.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím